Zlatá horečka

Zvolte pro hru vhodnou plodnou doubravu, hájek s jírovci a rozdělte funkce (zlatokopové, milice, banka, obchod, saloon s jídelnou a nápoji, registrační úřad). Zlatokopové si vyhledají kutiště, zatlučou kolíky, na ně napnou šňůry. Rozměr dílce je dán zhruba obvodem koruny dubu, který bude vždy uprostřed dílce. Milice vydá zlatokopovi známku jako doklad správného vykolíkování, na jejímž základě registrační úřad vydá certifikát, který si zlatokop viditelně vyvěsí na svém dílci. Pak smí kutat (sběr žaludů, kaštanů). Zlato může v bance směňovat za peníze nebo si otevřít konto. Za peníze nakupuje v saloonu nápoje, jídlo, v obchodě různé drobnosti.

Při kutání i na cestách zlatokopové svádějí boje s lupiči a padouchy, kteří se je snaží připravit o zisk a majetek. Zlatokopy sice chrání milice, ale také se musí chránit svou výzbrojí (pokud ji nemají, nakoupí v obchodě). Mrtvý - zasažený vydá peníze, zlato, zbraně. Nový život, příp. i minimální prostředky znovu získá např. prací v kuchyni saloonu. Pokud se více bojuje, než kutá, zaveďte i šatlavu, zvyšte ceny žaludů apod.

Funkce (bankovní pokladník, registrační úředník, kupec, šéf saloonu, několik milicionářů a padouchů) obsaďte instruktory a vyspělejšími členy. Nakonec oceňte nejlepší zlatokopy.

Náročnost přípravy
Počasí
Umístění